• Wróżby Andrzejkowe

  • Seanse Tarota

  • Tarot partnerski

  • Horoskop urodzeniowy

  • Testy grafologiczne

TAROT 1karty2

Talia tarota składa się z siedemdziesięciu ośmiu kart - 22 kart Arkanów Wielkich i 56 Arkanów Małych.

Dokładne pochodzenie tarota nie jest znane, mimo, że istnieje wiele teorii na ten temat.


Niektórzy znawcy przedmiotu utrzymują, że tarot wywodzi się z chińskiego sposobu wróżenia zwanego I Ching; inni uwazają, że został przyjęty z legendarnej Księgi tota. Są wreszcie tacy, którzy twierdzą, iż powstał on w XIV wieku w Europie. Wiemy na pewno, że tarot był znany we Włoszech, Francji i Niemczech w drugiej połowie XIV wieku ponieważ z tych właśnie czasów wywodzi się najwcześniejsza talia tarota.

Najpopularniejsza teoria głosi, że tarot zrodził się w starożytnym Egipcie i mniej więcej w XIV dotarł do Europy za pośrednictwem wędrujących Cyganów. Naukowcy popierają ten pogląd twierdzą, iż alegoryczne ilustracje na kartach Wielkich Arkanów zostały zaczerpnięte z wiedzy, przekazywanej w egipskich szkołach nauk tajemnych.

Można również spotkać się z opinią, iż filozofia tarota wywodzi się z kabały. Wielkie Arkana są powiązane z systemem liter i liczb hebrajskich, ale skąd się wziął, kto wymyślił, pozostaje w dużej mierze tajemnicą...


Również nie jasne jest pochodzenie Małych Arkanów. Niektórzy badacze są przekonani, ze karty te niegdyś były częścią egipskiej talii. Inni twierdzą, że zostały dodane mniej więcej w czternastym wieku, a ich źródłem są włoskie karty do gry zwanej tarocchi.


Tarot pomaga uzyskać wiadomości odnośnie sytuacji i spraw z przeszłości, teraźniejszości, przyszłości. Pozwala zrozumieć archetypowe sytuacje, powtarzające się w życiu. Umiejętność odczytania przesłania obrazów i znaków, które daje Tarot stanowi klucz do zgłębiania jego tajemnicy. Wskazuje na przyczynę obecnej sytuacji i jakie będą w przyszłości następstwa decyzji, które podejmujemy w dniu dzisiejszym. Informuje, ostrzega a także wskazuje drogi, którymi możemy podążać.


Dzięki niemu możemy uzyskać szczegółowe odpowiedzi na nurtujące nas pytania i wątpliwości czy to spraw zawodowych, finansowych, jak i relacji partnerskich. Jeżeli więc stoisz przed trudnym życiowym wyborem i szukasz wskazówki, zapytaj Tarota.


Jednak jego odpowiedź nigdy na nic nas nie skazuje, to my sami podejmujemy decyzję, którą z dróg będziemy podążać.

Skontaktuj się w celu ustalenia szczegółów