• Wróżby Andrzejkowe

  • Seanse Tarota

  • Tarot partnerski

  • Horoskop urodzeniowy

  • Testy grafologiczne

Znak chiński – Szczur


Mamy grudzień a tym miesiącem w zodiaku chińskim rządzi Szczur. To stworzenie niezmiernie inteligentne a tym samym człowiek urodzony w tym znaku. On jako pierwszy zjawił się na wezwanie Buddy, mimo że jest niezmiernie sparty, nie cierpi gdy ktoś nakazuje mu co ma robić, to w tym przypadku, wyprzedził swoich jedenastu towarzyszy zodiaku.
Ma wręcz bzika na punkcie swojej autonomii, niezależności,  poczucia własnej wolności , nie w jego stylu jest biec z klapkami na oczach za tłumem. Ciężko odmówić mu kąśliwego języka. Gdy ktoś nazbyt śmiało przekracza jego ustalone  granice, a jest on niezmiernie introwertyczny, staje się wręcz mściwy, nieuprzejmy i krytycznie agresywny. Ta krytyka sprawia mu wręcz dużo przyjemności i częściej jest to jego zaleta niż wada. Jednak w pierwszym kontakcie, to sam miód, a gdy wyczuje dla siebie korzyści, bije z niego uprzejmość i ogromny osobisty urok. Jednak to pozorne uzewnętrznianie się,  dlatego wyrachowanie nie jest mu obce a także manipulacja drugą osobą. Lubi przekraczać granice, balansować na granicy dobrego smaku, droczyć się z normami i ustalonym porządkiem.

 Ciężko go przeniknąć, nigdy nie wiadomo co tak naprawdę myśli, nie lubi się zwierzać, mocno chroni swój środek i to co w nim się znajduje. Jego intelekt działa na 200%, marazm i nuda go zabija, codzienne obowiązki i zobowiązania nie najlepiej przyjmuje i znosi,  dlatego często ma rozbiegane myśli, kombinując co by tu wymyślić. To bardzo kreatywny typ osobowości. Dla niego życie najlepiej, gdyby składało się z wyjątkowych wydarzeń i zdarzeń.  Gdy nie robi nic staję się nieznośny dla otoczenia wręcz „upierdliwy”.


Na co dzień ciężko z nim żyć, ale pewne jest, że z tą osobą nie będzie nigdy nudno. Jego zwariowane pomysły, tendencje do mocnych przeżyć i wielka namiętność często doprowadza go jednak do burzliwych związków i relacji.  w których raz wchodzi w rolę agresora, gdzie druga strona, często ma problem- o co mu naprawdę chodzi i czego się czepia, za drugim razem w rolę ofiary. Taka „jazda” wpisana jest w jego rejestr.


Zycie domowe, rodzinne jest dla niego do zaakceptowania o ile nie obarcza się go obowiązkami i problemami, ale rodzicem jest wspaniałym, dbając o intelektualny rozwój swoich pociech.


Pieniądze są dla niego ważne, nie lubi sobie odmawiać w przyjemnościach, dlatego oszczędzanie nie jest jego mocną stroną. Chwilami wręcz brak mu rozsądku w tym temacie. Jest w stanie wydać dużą kwotę, aby uszczęśliwić bliską osobę, chociaż najczęściej siebie. Lubi w ten sposób cieszyć się życiem. To taka mieszanka między skąpcem a niezmiernie hojnym człowiekiem. Życie najczęściej spędza w komfortowych warunkach, a także na podróżach, które uwielbia, najlepiej w miejsca mało odkryte przez tłumy.


W życiu zawodowym nieźle cwaniaczy, ma silne cechy przywódcze,  tak pokieruje sytuacja i zadaniami zawodowymi, aby jak  najmniej się napracować . Dlatego na pierwszy plan wysuwają się jego zdolności organizacyjne, menadżerskie, strategiczne. Praca w sztywnych godzinach od-do, warowanie na miejscu i nudna rutyna go wypala. Musi mieć przestrzeń nie tylko dla swej ruchliwej natury alei dla realizacji swoich idei.


Jego pora roku to zima, miesiąc grudzień, żywiołem woda.

Planeta rządząca Jowisz. Godziny przypisane do tego znaku to 23-1.
 

 

Czytaj więcej: Astrologia chińska i Szczur

Świnia w horoskopie chińskim


To zwierzę przyszło ostatnie na zawołanie Buddy i tym samym jest ostatnim zwierzęciem w chińskim zodiaku. Chińczycy utożsamiają z nią wrodzoną odwagę, szlachetność i obfitość. U nas niestety najczęściej kojarzy  się ją z żarłocznością, niemożnością panowania nad instynktami, czy wręcz ze sprośnością.
Znak świni to znak ludzi, dla których najważniejsze są uczucia, które w dniu dzisiejszym nie należą do najmodniejszych a więc wyrozumiałość, dobroć a wręcz altruizm oraz tolerancja i ufność, która nazbyt często haczy o naiwność.   Dlatego też,  często niestety, przedstawiciele tego znaku, padają „łupem” znaków bardziej przebiegłych i cwanych.
Świnie mają wielkie serce i współczucie, potrafią wszelkie niegodziwości  ludzkie wytłumaczyć, jednak nie ma dla nich nic gorszego, niż łamanie prawa. Wtedy, wręcz przemieniają się niebezpiecznych fanatyków.
Oczywiście posiadają i wady są niezmiernie uparte i zawzięte, ciężko nacisnąć im na odcisk, jeśli jednak tak się stanie taranują swego przeciwnika z wielką bezwzględnością. Mają kłopot wyborami i decyzjami, wahają się, wiercą ociągają. Przez całe życie potrafią rozpamiętywać swoje niepowodzenia i stracone okazje.

 Świetnie czują się pośród zieleni, kwiatów, pól i lasów. Preferuje wąskie grono znajomych, najlepiej odnajdują  się w małym domku z ogródkiem, o który niezmiennie dbają. Ciągle coś malując, tapetując, odnawiając. Jednak  świnia nie  zabiega zbytnio o status materialny, choć lubi zapraszać bliskich na smaczne jedzenie i na nie duże kwoty wydawać. I w tym przypadku sam na własne życzenie hoduje sobie u swego boku ludzi, którzy jak pasożyty potrafią opróżnić  świni lodówkę. Docenia luksus i komfort jednak potrafi się tego wyrzec w imię miłości. Tudzież przez długi czas oszczędzać, by zupełnie bezmyślnie uzbieraną kwotę wydać na własne przyjemności, czy nietrafioną inwestycję. Generalnie świnia w tej sferze życia jak widać, ma podejście dwuznaczne. Nawet jeśli sama nie jest w stanie się dorobić, to i tak znajdzie kogoś, kto im ten dostatek  zapewni, więc swój żywot i tak najczęściej  kończą w dobrobycie.


W miłości trudna, posesywna, zaborcza i mocno zazdrosna, nie może żyć bez miłości fizycznej podczas której jest  namiętna i zmysłowa. Z postawą „wszystko i natychmiast”..


Ich zawodowe ambicje są mocno okrojone. Wybierając zawód kierują się rozsądkiem, nie dla nich kreatywność i innowacyjność, dlatego wykonywane przez nich  profesje są nazbyt często spotykane i rynek pracy najczęściej już jest mocno nasycony takimi pracownikami a im z trudem przychodzi rywalizacja i walka o wyższe stanowiska. Ona wręcz unika współzawodnictwa, zdecydowanie życie prywatne bierze górę nad zawodowym.


W horoskopie klasycznym Chiński znak Świni przypisany jest dla znaku Skorpiona.
 

Czytaj więcej: Astrologia chińska a Świnia

(...)"Co do tysięcy pytań, wątpliwości, sprzeciwów i tym podobnych, jakie budzi ta osobliwa księga - nie mogę na nie odpowiedzieć. Jednemu jej duch zda się jasny jak dzień, drugiemu niewyraźny niczym zmrok, innemu ciemny jak noc. Ten, kto nie jest z niej zadowolony, nie musi jej przecież używać, a ten, kto nie może się z nią zgodzić, nie jest zobowiązany do uznawania jej za prawdziwą. Niech Yijing idzie w świat dla dobra tych, którzy potrafią rozpoznać jej sens."
Carl Gustav Jung w książce "Podróż na Wschód".

O czym pisał Jung? O księdze I Ching, starej chińskiej Księdze Przemian, która obok Ba Zi, czyli czterech filarów przeznaczenia a jeszcze prościej pisząc –chińskiej astrologii, a także feng-shui, czyli systemu badającego wpływ środowiska na nasze życie, stanowi kanon chińskiego metafizycznego systemu. Księga ta jest jednym z najstarszych dokumentów na świecie. Składa się ona z 64 rozdziałów zapisanych XI w. p.n.e. pod postacią heksagramów . Każdy heksagram składa się z 6 linii, które mogą przybrać wartość yang lub ying. Stworzona została przez legendarnego cesarza Fuxi. Jest ona starożytnym traktatem filozoficznym. Każdy heksagram opisuje sposób, w jaki porusza się energia, daje pojęcie, czego można oczekiwać od sytuacji i jak najlepiej działać w jej obrębie. Tytuły heksagramów dostarczają najprostszych odpowiedzi - takich jak wycofywanie, zbliżanie, gromadzenie, wewnętrzna prawda, oczekiwanie ...) czyli diagnozuje teraźniejszość, przewiduje przyszłość ale i daje rady jak osiągnąć zamierzony cel. Zapewnia wsparcie oraz głęboki, intuicyjny wgląd w stan naszego umysłu, ciała i duszy, sugerując odpowiedzi i rozwiązania, które moglibyśmy przegapić.


Oczywiście nie sugeruję, abyście porzucili swój intelekt i zapomnieli o swoim umyśle. Po prostu zachęcam do otwarcia się na nieco więcej niż myślenie szablonowe. Zapraszam na czwartkowe wieczory z wyrocznią I Ching w Magicznym Zaułku, osobiste oraz poprzez Skype i telefon.

Ostatnio było kilka słów o znaku Kota(Królika)w horoskopie chińskim, a że mam kota o imieniu Koziołek, to dziś o znaku Kozy. Skąd w ogóle w tej astrologii znalazły się zwierzęta. Jak opowieść głosi… Budda przed opuszczeniem ziemi, chciał pożegnać się ze swymi przyjaciółmi. Zaprosił więc do siebie wszystkie stworzenia. Jednak na zaproszenie zareagowało tylko 12 zwierząt, reszta wymigiwała się brakiem czasu, lekceważąc jego wezwanie. W kolejności stawili się : Szczur, Bawół, Tygrys, Kot (zwany czasem Królikiem ale i Zającem) oraz Smok, Wąż, Koń, Koza, Małpa, Kogut, Pies oraz Świnia.

W podzięce Budda nadał każdemu z przybyłych po jednym kalendarzowym roku. Co by było gdyby jednak wszystkie stworzenia stawiły się na tym spotkaniu ? Astrologowie, mieliby ogromny kłopot, z ustawianiem horoskopów ? Wracając do Koziołka z czym nam się kojarzy ? Jego głowa jest niemalże w chmurach, gdy fika po szczytach gór, świetnie omijając przeszkody z intuicyjną wprawą. Ciężko odmówić jej spartości i  kaprysów, ale to bardzo opiekuńcze zwierzę… Koza, a tym samym osoba urodzona pod tym znakiem, jest pokojowo nastawiona, często z eteryczną i marzycielską naturą. To najbardziej kobiecy znak w chińskiej grupie znaków zodiaku.

Kozy są niezmiernie twórcze, najlepiej gdyby mogły cały dzień spędzać ze sztuką, która koiłaby ich bujną wyobraźnię, a jej potrzebę stabilizacji najlepiej, gdyby zapewniła dla nich inna osoba. Dlatego jej wybrankiem będzie osoba, która zapewni jej dostatnie życie, obfitujące w wygody, przez co nie będzie musiała zamartwiać się o to, co przyniesie jej przyszłość, bo  nie specjalnie lubią zabiegać o sprawy materialne czy wyższy komfort życia. Mimo, że pieniądze są dla nich bardzo ważne, najlepiej gdy od tak przyziemnych trosk uwolni Kozę druga osoba. Szukają, więc statecznego  partnera, jeśli on nie sprawdzi się w takiej roli, uciekają w podskokach, bo one no cóż…są niefrasobliwe, niezdecydowane, nieracjonalne, nieustannie wahające się prze podjęciem decyzji a w konfliktowych momentach, chowają  głowę w piasek.
Jednym słowem, Kozy potrzebują mocnego prowadzenia, a brać je należy w całości, takimi jakimi są najlepiej niczego nie żądając i nic nie wymagając, bo zobowiązania je mocno przygnębiają. Często w życiu codziennym  ten chiński znak charakteryzuje się pesymistycznym patrzeniem na świat. Doskonale wie, jak to jest być nieszczęśliwym, dlatego też często ze swoją wielką empatią poświęca się w charytatywnych akcjach.

W pracy Koza się męczy, w biznesie czuje się jak Słoń w składzie porcelany, brak im siły przebicia, tupetu czy wyrachowania, chyba że urodziły się w roku, któremu patronuje żywioł Metal. Dlatego, gdyby,  ktoś ją chciał  unieszczęśliwić, to powinien posadzić  ją na miejscu szefa administracji czy finansów. Koza na takim stanowisku się nie odnajdzie. Najlepiej się czuje kiedy to ktoś nim dyryguje. Owszem, pieniądze są dla nich ważne, ale nie lubią się same nimi zajmować, więc rachunki i faktury umiejętnie omijają. Dzięki wrodzonemu sprytowi, potrafią odszukać strategicznego partnera, dzięki któremu uzyskują dla siebie korzyści.

 Jednak gdyby miała możliwość szefować w jakiś zawodach artystycznych czy estetycznych, rozkwitłaby w tej roli miguśkiem. Koza to urodzona artystka, kocha żyć w magicznym świecie piękna i fantazji . Świetnie sprawdzi się w roli redaktora książek czy czasopism, może również wykonywać  ilustrację i zdjęcia, a także projektować wnętrza lub zająć się zawodowo muzyką, historią sztuki lub florystyką.


 Koza to stworzenie mocno kapryśne i oryginalne, które kocha wolność i przestrzeń a w swym rozmarzeniu i wielki romantyzmie, może  się zdarzyć, że skubie kwiatki, niekoniecznie ze swego domowego ogródka.  Co się dzieje jak jest przyłapana? Wtedy ze strony Kozy jest mnóstwo biadolenia i żalów- bo jest świetnym aktorem, rozstań i powrotów ,a że Koza nie znosi kłótni i napiętych sytuacji. Najczęściej wraca ze skulonymi uszami  do swojej zagrody i swojego silnego partnera. Natomiast,  jeśli ktoś ma już jej dość, jej wizji i umizgów, świetnym pomysłem, aby ją spłoszyć będzie, jeśli poprosisz ją o pożyczkę lub roztoczysz plan w jaki sposób będzie ona partycypowała we wspólnych kosztach w nowym związku, co usłyszysz? Patataj patataj…?
 
Godziny przypisane do znaku to 13-15 a w zachodniej astrologii znak Raka.

Czytaj więcej: Astrologia chińska i Koza

Zapewne większosć z was spotkała się z horoskopem chińskim, w bardzo wąskim zakresie i jedyne jakie ma o nim wyobrażenie to takie, że do każdego roku przypisane jest określone zwierzę np. Rok smoka. Stety, niestety, astrologia chińska, jak i klasyczna posiada wiele, aspektów i niuansów. W Astrologi klasycznej, każdy miesiąc roku symbolizowany jest przez przypisany mu znak, np. sierpień-lew, wrzesień-Panna, jest zatem 12 znaków a także dla każdego znaku astrologicznego przypisany jest jeden z czterech żywiołów: ogień, ziemia, powietrze lub woda. Natomiast w Astrologi Chińskiej jest 12 zwierząt i 5 żywiołów, które związane są z latami, godziną urodzenia i znakami zwierząt:

Woda - synonim zimna bardziej niż płodności, zamknięcia w sobie, tajemniczości
Drewno - synonim łagodności, równowagi, harmonii i kreatywności
Ogień - synonim entuzjazmu, energetyczności, namiętności. Może być ogniem zewnętrzym lub wewnętrznym
Ziemia -  jest synonimem bezpieczeństwa, płodności, trwałości oraz materializmu
Metal - to synonim surowości, silnej woli, przenikliwości, a także cięcia.
Te 5 żywiołów zwanych jest również pierwiastkami.

Istnieje także żywioł przeznaczenia lub tzw. żywioł podstawowy, który zmienia się zgodnie z latami urodzin. Każdy żywioł obejmuje dwa lata, powraca więc co 10 lat. Co 60 lat powtarza się taka sama kombinacja znaku i żywiołu. Istnieją jeszcze żywioły stałe, które wiąża się na przywitanie ze znakami i godzinami, dla przykładu: osoba urodzona 15 lutego 1975 roku o godzinie 17 w chińskim horoskopie jest kotem (znakiem określanym przez rok) posiada towarzysza drogi Małpę (towarzysza drogi życiowej zwanego również Corin- ustala się na podstawie godziny urodzenia). Towarzysza drogi, można porównać do ascendentu w astrologii klasycznej. I o ile w naszym kręgu kulturowym ascendent jest jawnie omawiany i przedstawiany np. jestem Lwem z ascendentem w Lwie, tak w Chinach każdy śmiało głosi wszem i wobec jakim jest znakiem, tak Corin- jest jego wielką tajemnicą. Dlaczego? Ascendent to maska to nasze opakowanie, które pokazujemy światu, często różne niż zawartość właściwego prezentu, a tu nikt nie lubi być zdemaskowanym ?


Analizując dalej, osoba ta ma Corin w żywiole metalu ( również wynikającą z godziny urodzenia) a z roku ,czyli żywioł przeznaczenia-w żywiole drewna. Na bazie tych części składowych dopiero opiera się analiza horoskopu. Proste? Proste, jak każda chińszczyzna, dla otuchy strapionym-astrologia zachodnia wcale łatwiejsza ;)
I skoro pojawił się tu Kot, a kotów u mnie pod dostatkiem a i  w wiedzy alchemicznej kot jest patronem wróżbitów to kilka słów  o chińskim znaku Kota…


Opisując  kota nasuwają się od razu takie skojarzenia  kot- samotnik, kot-oryginał, kot-osobliwość, kot-wcielenie, wszystkiego co tajemiczne, subtelne i wszechobecne, kot dziecię nocy i snu, o którym mawiał Yean Cocteau: Wolę kota niż psa, ponieważ nie ma kotów policyjnych.


Kot jest mocno skrajny balansujący między ogromnym zamiłowaniem do komfortu a głęboką potrzebą wolności. Główne zalety  osoby spod znaku Kota  to dyskrecja, ostrożność, głęboka uczciwość. Kot jest tolerancyjny i wytrwały, rzadko się denerwuje. Zachowują spokój i zimną krew. Lubi poszerzać swoją wiedzę,  a także nią się dzielić. Jest wierny i czuły do pełnego szczęścia potrzebna mu jest miłość, to jest jego główne źródło ciepła, a koty jak wiemy są mega ciepłolubne.
Wady to  drażliwość- dlatego stara się nie narażać na krytykę, która zagroziła by im wewnętrzny spokój. Nie obcy jest im też  egoizm, a także fochy-kto ma kota doskonale o tym wie :)  a niekiedy i pedanteria.  Wszystko musi mieć zaprogramowane i pod kontrolą, inaczej stają się bezradne wręcz bliskie paniki.


W życiu zawodowym poważny i wytrwały. Świetny w roli przyjaciela- nie sypnie informacji dalej, nie poplotkuje o twoich sprawach.  Jeśli chodzi o pieniądze, ostrożny- bo jak wiadomo-ostrożność jest matką pewności :) jednak, gdy zauważy nadwyżki na swym koncie trwoni je beztrosko, obdarzając najbliższych podarkami. Dlatego ani skąpstwo ani spekulacje nie wchodzą u nich w grę.


Kot absolutnie nie może żyć bez macierzystego portu, dba o harmonię w rodzinie. chociaż nigdy nie będą jej niewolnikami. W tym znaku nie ma miejsca na klasyczną „Matkę Polkę” Jednak miejsce gdzie stworzył dom wraz z ogniskiem domowym to jego priorytet. Uwielbia intymne, a zarazem wyrafinowane spotkania we dwoje przy kominku gdy za oknem szaleje wichura, często w tym ciepłym i serdecznym klimacie goszcząc przyjaciół. Kocha wszystko co piękne i wygodne, choć nie zawsze są obdarzone dobrym gustem, zawsze dbają o czystość i porządek.


Kot nie znosi podejmowania decyzji. Opowiadania sie po czyjejś stronie w sytuacjach konfliktowych, potyczek słownych, ani nadmiernej gestykulacji. Świetnie sprawdza się w roli filozofa, ze względu na swą doskonałą pamięć –historyka a także urzędnika państwowego, polityka czy dyplomaty, o ile nie zostaje zmuszony, do „walki w pierwszym szeregu”, Ceni pracę wymagającą drobiazgowości i dobrze zorganizowaną, natomiast jeśli należy wykazać się kreatywnością, zacząć coś od nowa czy stworzyć od zera. Ma wielki kłopot.


Dla tego znaku ulubionym miejscem jest cicha ścieżka nocna. Najlepiej gdy jest ona blisko domu, jak u Kiplinga, podązam mokrymi scieżkami lasu, jestem kotem, który chadza własnymi drogami i każde miejsce jest dla mnie jednakowo dobre…
Znak chińskiego Kota nazywanego również Królikiem, odpowiada w zachodnim horoskopie znakowi Byka.
Godziny przypisane do znaku to 5-7.